USB’ den Güncel Kanal Yükleme Nasıl Yapılır?

USB’ den Güncel Kanal Yükleme Nasıl Yapılır?

Güncel kanal listesi yükleme, güncel kanal frekansları, güncel frekans ayarları ve Satcodx güncel liste ile yeni yayına giren televizyon kanallarından haberdar olabilirsiniz. USB yardımıyla sitemizde yayınlanan güncel kanal listesini televizyonunuza yüklemeniz yeterli.

Güncel kanal listesi, güncel kanal frekansları ve güncel frekans ayarlarını SatcoDX programıyla bilgisayarınızda düzenleyebilir, kanalların isimlerini değiştirebilir ve dilediğiniz sırada kanallarınızı sıraladıktan sonra USB yardımıyla televizyonunuza yükleyerek güncel kanal frekanslarına ve güncel frekans ayarlarına sahip olabilirsiniz.

satcodx

Bunun için yapmanız gereken ilk iş SatcoDX programını BURADAN indirebilirsiniz. Bu program ile kanallara ait detaylı bilgilere(Uydu adı, kanal adı,kanal tipi, broadcast sistem,frekans) ulaşabilirsiniz.

Bununla beraber günlük olarak güncellenen kanal listesini,kanal frekansları ve güncel frekans ayarları listesini bilgisayarınıza BURADAN indirebilirsiniz
satyük

knl_satcodx

Not:Güncel kanal listelerini TV üreticilerinin sitelerinden indirebilirsiniz.

TKGS Nedir?
tkgs-sema
TKGS, uydu alıcıları ve Smart TV’lerin ihtiyaç duyduğu tüm kanal bilgisinin TÜRKSAT tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi prensibiyle çalışan bir kanal güncelleme sistemidir.

TÜRKSAT Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) Yaygınlaşıyor!

2014 yılında uzaya gönderilen TÜRKSAT 4A haberleşme uydusunun 42° Doğu yörüngesinde sağladığı ilave kapasiteyle uydularımız üzerinden yayınlanan TV ve radyo sayısında ciddi bir artış olmuş ve birçok ulusal TV kanalının HD versiyonları da yayın hayatına başlamıştır. Bununla birlikte, uydularımız üzerinde her geçen gün yeni kanallar yayın hayatına başlamaktadır.

İzleyicilerimize ait uydu alıcılarında standart kanal arama yöntemleriyle kanal listelerinin yeni frekanslara göre güncellenmesinde yaşanan zorlukları gidermek amacıyla, TÜRKSAT A.Ş.’nin 2013 yılında hizmete sunduğu TKGS sistemine birçok uydu alıcısı ve Smart TV üreten firmanın ürünleri uyumlu hale getirilmiş ve getirilmeye devam etmektedir. Bu şekilde TKGS uyumlu uydu alıcıları ve Smart TV satın alan son kullanıcıların ürünlerinde TV ve radyo kanallarında meydana gelen değişiklikler otomatik olarak güncellenebilmektedir.

TKGS Sistemine Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

cmc_yeni

TÜRKSAT, TKGS’nin tüm uydu alıcılarında yaygınlaşması için uydu alıcısı üreticileri derneği TUYAD ile işbirliği yapmaktadır. TÜRKSAT, uydu alıcısı üreticilerine bu hizmeti ücretsiz olarak sunuyor.

TKGS’de gerekli veri TÜRKSAT tarafından sağlanıyor. Böylece, her firmanın kendi verilerini üretip yayınlama zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Hâlihazırda bazı uydu alıcıları tarafından, güncelleme desteği sağlansa da, TKGS’nin yaygınlaşmasıyla bu hizmet standart hâle gelecek ve kesintisiz bir şekilde devamı sağlanacak. Böylece, Türkiye’deki tüm uydu alıcısı ve Smart TV kullanıcıları, uydularımız üzerinde yayın yapan kanallardaki frekans değişimlerinden eşzamanlı olarak bilgi sahibi olacaklar.

TKGS’nin Genel Özellikleri

 • TKGS, hiçbir kullanıcı müdahalesine gerek olmaksızın, tam otomatik TV ve radyo kanal güncelleme sistemidir.
 • TKGS ile yalnızca bir iki saniye içinde güncel kanal listesine sahip olabilirsiniz.
 • TKGS’nin sağladığı esnek kullanım, kullanıcının ana kanal listesini özelleştirme imkânı verir. Özelleştirilen kanal listesinin korunarak, güncellemelere devam edilmesi sağlanır.
 • TKGS, izlenen kanallar üzerinden geçerken dahi değişiklikleri algılar, izleyiciye bilgi verir ve arka planda güncelleme yaparken yayında kesintiye neden olmaz.
 • TKGS ile “stand by” konumunda güncelleme  yapmak mümkündür.
 • İzleyici, farklı amaçlara yönelik ana listeler (HD veya SD) arasında seçim yapabilir.
 • İzleyici için ön tanımlı beğeni listeleri (haber, spor, müzik vb.)  sunulmaktadır.
 • Yayınlanan paket parametreleri değiştiği hâlde de güncellemeler aksamaksızın devam etmektedir.
USB’ den Güncel Kanal Yükleme Nasıl Yapılır?
Kullanıcı Puanı: 2.6 (24 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

17 Yorumlar

 1. harika olmuş eline sağlık

  • usp kanal yuklemek istiyorum bilmiyorum

   • Yazı da kanal yüklemek için gerekli bilgiler ve dosyalar verilmiş.

 2. Bu programı TV yemi yoksa bilgisayara mı yukleyecez

  • Önce bilgisayarın ile gerekli düzenlemeleri yap, sonra ise USB yardımıyla TV’ye yükle

 3. astra yüklenebilirmi

  • sahip olduğununuz uydunuz ya da uydularınız içerisinde varsa yükleyebilirsiniz…

   • Astra kanallarını önceki televizyondan görebiliyorduk. fakat yeni aldığımız tv’den taratınca göremiyoruz. Astra kanallarını USB’den yükleyebilir miyiz? Türksat 42E kanallarını internet üzerinden bulduk, fakat Astra kanal listesi internette bulunmuyor?

    • Eğer binanızda ya da evinizde bağlı olduğunuz birden fazla uydu varsa, muhtemelen bu uydu ayarları içerisinde sıralama olarak DISEqC ayarını yapmanız gerekiyor. Belki bu ayarı yaparsanız sorunu gidermiş olursunuz.

 4. bu programı indirdim ancak bu programa kanal listesini nasıl yüklicem

  • İkinci linke bakınız. (Bununla beraber günlük olarak güncellenen kanal listesini,kanal frekansları ve güncel frekans ayarları listesini bilgisayarınıza BURADAN indirebilirsiniz)

 5. bende philips 4k hd var turksat 42 e kanalları var horbird kanallarını nasıl izleyebilirim

  • bu kanalları destekleyen uydunuzun olması gerekiyor

 6. Acil yardım google play danda indirme imkanımız varmı

 7. ridvan dilgen abi bu programi almanya da acabilirmiyiz internet uzerinden iptv gibi

  • evet, yalnız orada kullanılan haberleşme uydusundan kanal bilgilerini almanız gerekiyor.

 8. Tkgs güncelleme olmuyo başarız diyo ve güncelleme yaptim kanal bulunmuyor ne yapmam lazim

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*