İlk Açılışta Google Chrome Donma Sorunu ve Çözüm Yolları…

İlk Açılışta Google Chrome Donma Sorunu ve Çözüm Yolları…

Bazen Windows kullanıcıları  Google Chrome tarayıcısı ilk açtıklarında donma sorunuyla karşılaşabiliyorlar. Bu sorunu üstesinden gelmek için aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

1.çözüm yolu:

Bazı durumlarda donanım ivmesi bu donma sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bunun için; chromehwa.zip dosyasını indirin. Sıkıştırılmış .zip dosyasını açın ve sonra chromehwa.reg dosyasını çalıştırın. Daha sonra iki kez “Evet” deyin. Son olarak da “Tamam“ı seçin. Artık Windows‘u açtığınızda sorun giderilmiş olacaktır.

2.çözüm yolu:

C:\Users\{username}\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions yolunu izleyin ve sonra gizli dosyaları gösterme seçeneğinin aktif olduğundan emin olduktan sonra burada yer alan tüm uzantıları silin. Sorununuz giderilmiş olacaktır. Daha sonra kontrollü olarak uzantıları ya da eklentileri, Chrome açıp deneyerek(sorunun devam etmemesi için) yükleyebilirsiniz.

İlk Açılışta Google Chrome Donma Sorunu ve Çözüm Yolları…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*