İnternet Bağlantınızın Hızı Nasıl Öğrenilir?

İnternet Bağlantınızın Hızı Nasıl Öğrenilir?

Günümüz dijital dünyasında en önemli şey hızlı bir internet bağlantısı. Aksi durum işlerimizin yavaşlaması ve strese girip verimli çalışamamak. Hele ki tüm işlemleriniz online ise internet hzı sizin için çok önemli.
İnternet bağlantı hızınız, vadedilen hızından düşük geliyorsa ya da siz böyle bir kanıya varmışsanız, bunu öğrenmenin kolay bir yolu mevcut.
Bunun için en popüler çevrimiçi hız testi olan, hatta Iron Man filmlerinden birinde  bile gösterilen Speedtest.net‘i kullanarak internet bağlantınızın hızını test edebilirsiniz.

speedtest1speedtest2

Speedtest.net sayfasını açtığınızda GO düğmesine tıklayın. Yukarıda görüldüğü gibi 15-20 saniye içerisinde hızınızı ölçecektir. Değerlendirme içerisinde üç seçenek bulunmaktadır.
Bunlardan PING değeri. Bir tepki zamanı olan PING, özellikle çevrimiçi oyunlar için son derece önemli. Düşük bir PING değeri, hızlı bir çevrimiçi oyun oynama anlamına geliyor. milisaniye cinsinden ölçülen bu değerin en düşük olarak 98 milisaniye olması gerekiyor. >20 ms ve altında bir değer PING için harika bir değer.
Diğer seçeneklerden olan DOWNLOAD indirme değeri ve asıl hız olarak gösterilen ve paket içerisinde olan, saniyede indirilen megabit paket sayısı.
UPLOAD değeri ise internete içerik yükleme değeri.


Ayrıca Speedtest.net‘in Android uygulamasını buradaniOS uygulamasını ise buradan indireblirsiniz.

İnternet Bağlantınızın Hızı Nasıl Öğrenilir?
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*