İnternette Aramalar Nasıl Gizli Tutulur?

İnternette Aramalar Nasıl Gizli Tutulur?

Google ya da Bing  gibi internet arama motorlarında aradığımız ifadelerin ikinci, üçüncü şahıslar tarafından görülmesi hepimizin ortak olarak yaşadığı sorunlardan biridir. Ayrıca arama motorları, çerezleri de içeren bir kaç farklı yöntemle sizin ne yaptığınızı gözetliyorlar ve ayrıca ne aradığınızı da kaydedip saklıyorlar.

Bunun önüne geçmek için çok basit bir yöntemimiz var;

oscoboOSCOBO kullanın. bu güvenlik odaklı arama motoru, izinizin sürülmeyeceğini vaat ediyor.Arama kutusuna sorgularınızı girebileceğiniz gibi, Oscobo’yu varsayılan tarayıcınız olarak seçebilir ya da uzantıyı kurabilirsiniz.Birkaç arama terimi girdiğinizde bu arama motoru hızlı bir şekilde size sonuç listesi getiriyor.
Bununla beraber sitelerin küçük resimlerini getirerek size bir önizleme imkanı sunuyor ve isterseniz aramalarınızı resim, video ya da haber olarak sınıflandırabilirsiniz.
oscobo1alanına tıklayarak varsayılan tarayıcı olarak seçebilirsiniz.
oscobo2alanına da tıklayarak uzantıyı PC’nize kurabilirsiniz.

İnternette Aramalar Nasıl Gizli Tutulur?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*