İp Log İmzalayıcı Nedir? | Nasıl Kurulur?

Ip Log İmzalayıcı, çeşitli yöntemlerle oluşturulan dahili IP dağıtım loglarının  bütünlüğünün ve doğruluğunun korunması için, bu log dosyalarının girdi olarak alınarak, elektronik imzasının oluşturulması ve bu dosyaların elektronik imzası ile birlikte saklanması amacıyla geliştirilmiş bir yazılım. Cafenizde bir müşteriniz suç işlediğinde, suçlunun tespitinde ve sizin yargılanmanızı engelleyerek sizi kurtaracak bir uygulama
Ip Log İmzalayıcı programını buradan indirebilirsiniz. İndirdikten sonra programı sisteminize kurunuz.
ip log imzalayıcı1
>> İÇ IP LOG kayıtlarını “tutulması” ile bu kayıtların “imzalanması” işlemleri birbirinden farklı işlemlerdir.
>> İç IP LOG İmalayıcı yazılımda bulunan “imzalama zamanı(1)” sekmesi altında bulnan “Belirtilen saatte” seçeneği seçilmeli ve “saat kutucuğu” internet kafenizin kapanış saatinden yarım saat kadar öncesine (örn: 23:30) ayarlanıp “Ayarları Kaydet” butonuna basılmalıdır. Bu halde 1 gün içinde “yüzlerce veya binlerce” dosya oluşması engellenir. Kayıtların takibi kolaylaşır.

>> LOG kayıtlarının tutulması işlemi kullandığınız yazılımlara bağlı olarak Kafe otomasyon ve/veya TİB Onaylı Filtre yazılımları ile yapılmaktadır. Çünkü ip log imzalayıcı sadece bir bilgisayar değil, kafe de ne kadar bilgisayar varsa onların log kayıtlarını tutacaktır. Tutulan bu LOG kayıtlarının İç IP LOG imzalayıcı yazılım ile “ayrıca imzalanması” gerekiyor. Bu işlem için İç IP LOG İmzalayıcı yazılımda bulunan “Gözat(2)” butonu kullanılarak LOG kayıtlarının tutulduğu dizin altında ki klasör yolu yazılma gösterilmeli ve “Ayarları Kaydet” butonu ile kaydedilmelidir.

>> Kayıtların tutulduğu Bilgisayarınızda Deepfreez, Shadow ve benzeri koruyucu yazılım kullanıyorsanız, LOG kaydını tutan yazılımı ve İmzalayıcı yazılımı mutlaka Deepfreez ya da  Shadow’un etkili olmadığı farklı bir sürücüye ya da başka bir hard diske kaydetmelisiniz.

>> İp log dosyaları  “signed_files” klasörünün (örn: “C:\IP Log Imzalayici\signed_files”) altında saklanmaktadır. Bu “signed_files” klasörü genelde gizli durumdadır. Gizliliği kaldırmak için  “Gizli klasör ve dosyaları göster”  seçeneğini aktif yapmanız gerekiyor.

>> Bu kayıtları yeni düzenlemeyle 2 yıl tutmanız gerekiyor.


İlişkili Sorun

İnternet Kafelerde Yasal Mevzuata Uygun Olarak Yerine Getirilmesi Gereken Hususlar Neler?

 

İp Log İmzalayıcı Nedir? | Nasıl Kurulur?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*