iPhone 7 Ya da Samsung Galaxy S8 Akıllı Telefonlar Patlar mı?

iPhone 7 Ya da Samsung Galaxy S8 Akıllı Telefonlar Patlar mı?

Samsung Galaxy Note 7 ya da daha eski iPhone serisi bazı telefonların patladığını biliyoruz. Bir akıllı telefonun patlaması potansiyel olarak mümkünse ve ciddi yaralanmalara yol açıyorsa, aslında çok üzerinde durulması gereken bir durum. Hatırlasanız, Galaxy Note 7 akıllı cihazlarda meydana gelen patlamalardan dolayı, uçağa alınması bile yasaklandı. Bu akıllı cihazın yol açtığı korku, cihaz düzeltilmesine rağmen bitmedi. Bu cihazlar insanlara bomba gibi görünmeye başladı.

Bir akıllı telefon, iPhone olsun, Samsung olsun ya da bir başkası, niçin patlar?
Samsung Galaxy Note 7 telefonların, pilden meydana gelen bir sorundan dolayı, yol açtığı kısa devre nedeniyle patladığını biliyoruz. Bir akıllı cep telefonu sadece pilden dolayı mı patlar? Patlamasına neden olabilecek başka etkenler yok mu?


Bir akıllı cihaz aşağıdaki nedenlerden dolayı patlar..

>> Donanım Hatası – Çok yaygın olmasa da, özellikle pil ile ilgili olarak cihazdaki üretim hataları,  patlamaya neden olabilir. Unutulmamalıdır ki, Lityum İyon piller her zaman şartlar sağlandığında etkili bir şekilde patlayabilirler.

>> Aşırı ısınma – Apple, iPhone’un 45 derece sıcaktan daha sıcak olmaması gerektiğini söylüyor . Telefonunuz o kadar ısınırsa ve böyle devam ederse, dahili donanımı hasar görebilir (telefon ekranında sıcaklık uyarısı görebilirsiniz). Bu hasar iPhone’un pilinin ateşlenmesine neden olabilir. Kasanın hava akışına izin vermeyen ve iPhone’un aşırı ısınmasına neden olan durumlarda dikkatli olmalısınız. Bu durumlarda hemen telefonunuzu soğuk zemine, paketlenmiş buz parçalarının üzerine bırakın.

>> Ucuz ve Düşük Kaliteli Aksesuarlar Kullanma – Birçok kişi ucuz USB şarj kablosu kullanır veya telefonu şarj etmek için duvar adaptörünü kaybeder ya da kullanmaz. Birçok kişi ayrıca yedek parça alırken orijinal değilde ucuz Çin malları kullanır. Bu durumlar cihaz için ciddi tehlike oluşturur.

iPhone 7 Ya da Samsung Galaxy S8 Akıllı Telefonlar Patlar mı?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*