iPhone Telefonunuza Jailbreak Atmadan Önce Yapılması Gerekenler

iPhone Telefonunuza Jailbreak Atmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bilindiği gibi root ya da jailbreak işlemleri üreticilerin izni ile yapılan işler değil. Riskli bir işlem süreci olduğu için üreticiler buna izin vermezler.Mutlaka tedbirli olmanız gerekiyor. Aksi  takdirde cihazınıza zarar verebilirsiniz. Bu yazımızda bilisimsorunlari.com olarak  iPhone, iPad ya da iPod Touch gibi cihazlarınıza jailbreak denemeden önce almanız gereken 5 önlemden bahsedeceğiz.


İLİŞKİLİ SORUN >> Root ve Jailbreak Arasındaki Fark Nedir?


 

Şimdi, iOS cihazınıza  jailbreak işlemini başlatmadan önce almanız gereken önemli önlemler şunlar;

1. Cihazınızı Yedekleyin

En önemli iş cihaz yedekleme işidir. Bu tür kritik durumlarda çıkabilecek sorunlarda size ait dosya ve verilerinizi her zaman korumak için yapmanız gereken ilk iş yedekleme işlemidir. Bu yedekleme işlemini asla es geçmeyin.

2. Cihazınızın Kilit Şifresini Devre Dışı Bırakın

Tüm iOS cihazlarınıza jailbreaking  işleminden önce diğer çok önemli bir adım kilit şifresini devre dışı bırakma işlemidir. Aksi takdirde sorunlara neden olabilir. Ayrıca telefonunuzu uçak modunda tutun.

3. Cihazınızın iOS Sürümünü Kontrol Edin

Günümüzde hemen hemen her iOS sürümü için farklı jailbreak uygulamaları kullanıldığı için mutlaka iOS sürümünün ve ona uygun jailbroken uygulamarın kullanılması gerekir.Aksi halde sonuç alamayabilirsiniz.

4. Jailbreak Aracını ve Başarı Oranını Kontrol Edin

Evet özen göstermeniz  gereken bir önemli bir adım. Aslında  jailbreak işleminden önce jailbreak aracı hakkında yeterli bilgiye sahip olunmalıdır. Çünkü kullanıcıları dolandırmak için internet üzerinde bir sürü sahte jailbreak araçları mevcut. Eğer Jailbreak işleminde acemi iseniz mutlaka dikkatli olmanız ve iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor.

5.Tüm iOS veya İlgili iTunes Görevlerinden Kaçının

Jailnreaking işlemi tamamlanana kadar ile iOS ve iTunes ilgili tüm görevlerden kaçının. İşlem sonuçlanıncaya kadar bir çay keyfi yapabilirsiniz.?


PROFESYONEL İPUCU:  Süreç bir yerde takılıyor ise, o (gerekirse kapanana kadar Power(Güç) ve Home basılı tutarak) cihazı ve programı yeniden başlatın..

 

iPhone Telefonunuza Jailbreak Atmadan Önce Yapılması Gerekenler
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*