iPhone ve iPad’de Sık Karşılaşılan Donmuş veya Kilitlenmiş Ekran Sorunu | Çözüm Yolları

iPhone ve iPad’de Sık Karşılaşılan Donmuş veya Kilitlenmiş Ekran Sorunu | Çözüm Yolları

Apple iPhone veya iPad ekranınız donmuş veya kilitlenmişse, bu oldukça can sıkıcı bir durumdur. Normalde donma ve kilitlenme, sistemin karşılaştığı bir soruna çözüm bulamaması olarak yorumlanabilir. Bunun nedeni bir sistem sorunu olabileceği gibi bir uygulama olabilir. Bu tip durumlarla karşılaştığında genel de pili çıkarmak sorunu giderebiliyor. Ama bazı cihazlarda pil gömülü olduğu için bu seçeneği kullanmak çok zor.
Apple’de piller gömülü olduğu için, donma ya da kilitlenme durumlarında aşağıdaki çözüm yollarını deneyin.

1.Yol
Kullandığınız bir uygulama buna neden oluyorsa, uygulama feshedilinceye kadar ekranın altındaki “Home” düğmesini en az altı saniye basılı tutun.


2. Yol
Telefonunuzu kapatıp açın. Bunun için “Aç/Kapat (Uyut/Uyandır)” düğmesini basılı tutun. Telefon kapandıktan sonra yine aynı yolla “Aç/Kapat (Uyut/Uyandır)” düğmesini basılı tutarak telefonunuzu açın.


3. Yol
Yukarıdaki seçenekler bir çözüm üretmiyorsa, son olarak cihazınıza reset atın. Bunun için “Aç/Kapat (Uyut/Uyandır)”  ile “Ses azaltma” düğmelerini 10 ile 20 saniye basılı tutun. Bundan sonra cihazınız yeniden başlatılacaktır. Bazı apple modellerde resetleme için “Aç/Kapat (Uyut/Uyandır)”  ile “Home” düğmeleri kullanıldığını unutmayın.

Yukarıdaki çözüm yolları bir işe yaramadıysa, artık iTunes’i kullanarak geri yükleme ile cihazınızı açabilirsiniz. Yalnız bu geri yükleme cihazınızdaki tüm verileri sileceğini unutmayın.

 

iPhone ve iPad’de Sık Karşılaşılan Donmuş veya Kilitlenmiş Ekran Sorunu | Çözüm Yolları
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*