iPhone ve iPad’ler Nasıl Hızlandırılır?

iPhone ve iPad’ler Nasıl Hızlandırılır?

Bilindiği gibi artık Apple kullanıcılarına işletim sistemini yapılandırmak için daha fazla imkan sunuyor. Daha fazla işletim sistemine müdahale edebiliyorsunuz.Aşağıdaki ipuçlarımızla iOS 9.3’ten itibaren iPhone ve iPad’lerinizi hızlandırabilirsiniz.

1… Depolama alanını boşaltın:
iPhone’ununuzda ne kadar boş alan kaldığını öğrenmek için Ayarlar>>Genel>>Saklama Alanı ve iCloud Kullanımı>>Alanı Yönet yolunu izleyin. Burada sistem de  yer alan uygulamalar boyutlarına göre listelenir. Uygulamalardan herhangi birine tıkladığınız zaman uygulama ile iligili kapladığı alan ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Silmek istediğiniz uygulamaya tıklayın açılan ekrandan Sil yada Tamamen Silme seçeneği ile silme işini gerçekleştirebilirsiniz.


2… Arka plan uygulamalarını engelleyin:
Bazı uygulamalar gereksiz olarak işlemcinize yük bindirip sisteminizi yavaşlatabilir. Bu uygulamalardan Spotlight arama özelliğini devre dışı bırakarak sisteminizi hızlandırabilirsiniz. Bunun için Ayarlar>>Genel>>Spotlight arama yolunu izleyin. Ardından uygulamaların yanındaki butonları devre dışı bırakın ve Spotlight tarafından görülmemelerini sağlayın.Ayrıca Zoom özelliği de işlemciyi zorladığı için Ayarlar>Genel>Açılış yardımları>Hareketi azalt yolunu izleyerek devre dışı bırakın.


3…Pil ömrünü muhafaza edin:
Ayarlar>Pil yolunu izleyerek hangi uygulamanın pile etkisini görebilirsiniz.İhtiyaç duymadığınız uygulamaları silin. Bununla beraber çok kullanılmayan GPS uygulamasını Ayarlar>Veri koruması>Konum servisleri yolunu izleyerek devre dışı bırakabilirsiniz.Kilit ekranına çok fazla bildirim yapan Facebook Twitter gibi uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.Bunun için Ayarlar>Bildirimler yolunu izleyerek gereksiz bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz.

iPhone ve iPad’ler Nasıl Hızlandırılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*