iPhone’da Ses Gelmeme Sorunu | Çözüm Yolları…

iPhone’da Ses Gelmeme Sorunu | Çözüm Yolları…

Bazen iPhone akıllı telefonların dış hoparlöründen herhangi bir ses duymazsınız. Aslında bu sorunun genelde temel nedeni, kulaklık girişinden kaynaklanır. Eğer bu sorun, ses seviyesinin kısıklığından değilse ve bundan eminseniz aşağıdaki çözüm yollarına bakınız.

1. Yol:
Eğer kulaklık girişi hafif ıslanmışsa ya da nemlenmişse(rutubetli yerlerde nemlenme sık karşılaşılan bir sorun) bu kısa devreye yol açacağından, dış hoparlörden ses çıkışını engeller. Bunun için kulaklık girişini, saç kurutma makinesi ile bir süre dikkatli bir şekilde kurutun. Bu arada telefonunuz kapalı olsun ve kurutma işleminden sonra telefonunuzu açın.

2. Yol:
Kulaklık girişi kirlenmiş olabilir. Kontrol etmek için el feneri kullanın. Kulaklık girişinde bir şey olduğunu düşünüyorsanız, bunun için;

  • Tüy, kağıt gibi nesne ya da nesneler kulaklık girişinde varsa, temizlemek için kürdan, plastik gibi ince bir cubuk kullanabilirsiniz.
  • İsterseniz, kulaklık girişini ağzınızla emerek ya da elektrikli süpürge hortumu kullanarak temizleyebilirsiniz.
  • Ayrıca kulaklık girişini temizlemek için küçük bir pamuklu çubuk da kullanabilirsiniz(kulak çöpü olabilir). Pamuğun kopmasına ve içeri kaçmamasına dikkat edin. Eğer pamuk çubuklarını su veya kolonya ile nemlendirip temizlerseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz.

3. Yol:
Kulaklık takılı olarak algılanma ihtimali ya da jack da bir sıkışıklık olabileceğinden, kulaklık tekrar takıp çıkarın ve bunun bir kaç kez deneyin.

Umarım yukarıdaki çözüm yollarımız sizin için olumlu bir sonuç meydana getirmiştir. Bol Şanslar…

iPhone’da Ses Gelmeme Sorunu | Çözüm Yolları…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*