iPhone’dan Android’e Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’dan Android’e Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’dan Android’e rehber aktarma Yazımızile telefon rehberinizdeki kişileri, bütün kayıtlı numaraları indirmeyi ve Android’e aktarmayı öğrenebilirsiniz…

İster Android’e geçiş yapmış olun, ister hem iOS, hem Android telefon kullanıyor olun telefon rehberinizi cihazlar arasında aktarmak isteyebilirsiniz. Özellikle iş telefonu olarak ikinci bir mobil cihazınız olduğunda, özellikle gelen aramaların kimden geldiğini anlamak için iOS’tan Android’e aktarım yapmanız gerekebilir.

Elbette bu işlemin birçok farklı yolu ve yöntemi var. Bu rehberde doğrudan iCloud.com üzerinden, hesabınızla giriş yaparak, dışa aktarma seçeneğiyle rehberi sisteme indirmeyi ve ardından da Android cihazda içe aktarmayı anlatacağız. Özetle iOS telefon rehberinizi indirmeyi de göreceksiniz.

Adsız

Tabiki öncelikle iCloud.com’a giriş yapmanız gerekiyor. Burada karşınıza Apple kimliği ve parola seçenekleri çıkıyor. Bunları da doldurduğunuzda iCloud’un yönetim ekranına erişebiliyorsunuz.

Ardından Kişiler seçeneğine tıkladığınız anda rehberde kayıtlı olan tüm kişiler ayrıntılarıyla birlikte karşınıza çıkıyor. Burada dışa aktarma için kişileri tek tek seçebileceğiniz gibi, sayfanın en sol altında bulunan simge üzerinden “Tümünü Seç” yoluyla kişileri tamamen de seçebilirsiniz. Daha sonrasında “vCard’ı Dışa Aktar” düğmesini kullanarak dosyayı sisteminize indirebilirsiniz. Dosya boyutu hayli ufak olduğu için doğrudan e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz.

Android cihazınıza gelen e-posta üzerinden dosya ismine tıkladığınızda karşınıza ufak bir pencere açılıyor. Burada numaraları isterseniz Gmail hesabınıza, isterseniz de doğrudan telefona kaydedebilirsiniz.

Bu aşamayı da geçtiğinizde otomatik olarak içe aktarma başlatılıyor ve ardından Rehber üzerinden numaralarınız karşınıza çıkıyor.

iPhone’dan Android’e Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından Yusuf URAK
bugünkü aklım olsaydı dün yaptıklarımı yapmazdım,dün yaptıklarımı yapmasaydım bugünkü aklım olmazdı..

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*