Microsoft, Görme Özürlü İnsanlar İçin Harika Bir Uygulama Piyasaya Sürdü.

Her geçen gün ilgi alanı artan yapay zeka, insanların olağan dışı şeyler yapmasına yardımcı oluyor. Bunun son örneği Microsoft’un körler için yaptığı uygulama. Bu uygulama sayesinde körler, etrafındaki dünyayı daha önce hiç olmadığı gibi görmelerine, anlamalarına yardımcı oluyor.

Microsoft’un Mart ayında, BUILD konferansında bahsettiği hatta prototipini çıkardığı uygulamayı, bugün iOS kullanıcıları için piyasaya sürdü. Körler için inanılmaz kolaylıklar sağlayacak bu uygulama, onları hayata daha çok bağlayacak gibi.  Bu yeni uygulama Seeing AIBir akıllı telefon kamerası veya bir çift fotoğraf makinesi içeren akıllı gözlük kullanarak, Seeing AI uygulaması sayesinde, çevrenizdeki insanları, nesneleri, belgeri, hatta duyguları tanımlayabilirsiniz. Bu tanımlamayı sesli olarak okumasını da sağlayabilirsiniz. Hatta akıllı telefon ile nesneleri tararken, çerçeve girmeyen nesneler veya dökümanlar için sesli uyarı yapıp, telefonu daha düzgün tutmasını da sağlayabiliyor. Tüm bu işlemleri çoğunu, internet olmadan da yapabiliyor.

Aşağıdaki video aslında her şeyi özetliyor.

Seeing AI uygulaması şu anda ABD ile sınırlı ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilir durumda.

Microsoft, Görme Özürlü İnsanlar İçin Harika Bir Uygulama Piyasaya Sürdü.
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*