Microsoft’un Hırsızlığa Karşı Yeni Patenti, Çalınan Dizüstü Bilgisayarları Bulmayı Kolaylaştıracak…

Microsoft’un Hırsızlığa Karşı Yeni Patenti, Çalınan Dizüstü Bilgisayarları Bulmayı Kolaylaştıracak…

Anti-Theft uygulamalarını bilmeyenimiz yok gibi. Çalınan akıllı mobil cihazlarımızı kolayca bulmamızı sağlayan ve daha fazlasını yapan akıllı uygulamalar. Özellikle Find my iPhone(iPhone’mu bul), birçok iPhone sahibinin çalınan cihazlarını geri almasına, cihaz sahibinin verileri silmesine ve cihazı kilitlemesine yardımcı oldu. Ayrıca, Find my iPhone uygulamaları, kaçırılan çocukların bulunmasına dahi yardımcı oldu. Aynı şeyleri Android Device Manager(Android Cihaz Yöneticisi) içinde söyleyebiliriz.

Dizüstü bilgisayarlar peki. Onlar için bu çalıntı durumları hiç de iç açıcı değil. Çalınan dizüstü bilgisayarlar kolaylıkla silinebilir ve hiçbir riski olmadan yeniden satılabiliyor maalesef.
Buna bir çözüm getirmek adına Microsoft, Windows 10’da “Find my Device(Cihazımı bul)” özelliğini tanıttı. Fakat bu yeni özellik için de internet gerekli olduğundan pek etkili olmadı.

Fakat Microsoft geliştirdiği yeni hırsızlığa karşı koruma patenti, herhangi bir LTE ya da hücresel bağlantı patenti kullanmıyor. Böylece dizüstü bilgisayar hücresel bir ağa bağlı olmasa bile PC’yi kilitleme sinyallerinin nasıl iletilebileceğini ayrıntılarıyla anlatıyor.
Patent-Microsoft
Bu patent, acil durum aramaları yapmamıza izin veren bir tekniği kullanıyor. Bu sayede, kaybedilen veya çalınan aygıtın devre dışı bırakılması sağlanıyor. Şuan sadece patenti alınan bu yeni yöntemin işlevselliği ve yararları, ete kemiğe büründüğünde anlaşılacak gibi.

Microsoft’un Hırsızlığa Karşı Yeni Patenti, Çalınan Dizüstü Bilgisayarları Bulmayı Kolaylaştıracak…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*