Mobil Google Chrome’u Hızlandırmak İçin 2 Harika İpucu…

Mobil Google Chrome’u Hızlandırmak İçin 2 Harika İpucu…

Chrome, Android’de varsayılan web tarayıcısı. Android kullanıcılarının büyük bir kısmı bu web tarayıcısını kullanıyor.
Siz de eğer hem bir Android kullanıcısı hem de Google Chrome tarayıcıyı kullanıyorsanız, iki ipucu ile bu tarayıcıdan daha iyi verim alabilirsiniz.

Bunun için Google Chrome‘un gizli ayarlarına ulaşmak için, Chrome tarayıcısının adres kısmına chrome://flags yazıp Enter’a basın.
Karşınıza çıkacak bu yeni sayfada aşağıdaki değişiklikleri yapınız.
1. Değişiklik:
Number of Raster Threads bayrağını bulun. Bunun için menü3 simgesine tıklayarak, açılan menüde Sayfada bul seçeneği ile istediğiniz bayrağı daha hızlı bulabilirsiniz. Daha sonra değerini 4 olarak değiştirin. Bu özellik resimlerin yükleme hızını değiştirecektir.

mchrome


2. Değişiklik:
Experimental Canvas Features 
bayrağını bulun ve etkinleştirin. Bu özellik Chrome’un yükleme saatlerini ve performansı artırmak için opak tuvallerden faydalanmasını sağlar.

mchrome1


Bütün bu değişiklikleri yaptıktan sonra, bu değişiklerin aktif olması için aşağıda gösterildiği gibi chrome://flags sayfasının alt kısmında yer alan Şimdi Yeniden Başlat seçeneğini tıklayın.

chrome başlat

 

Mobil Google Chrome’u Hızlandırmak İçin 2 Harika İpucu…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*