Online Hesaplarınızın Güvende Olup Olmadığı Nasıl Öğrenilir?

Gün geçmiyor ki binlerce, yüz binlerce kullanıcı hesapları çalınıyor olmasın. Çalınan bu hesaplar, herkesin kullanımına sunuluyor. Kötü amaçlı insanların eline düşen bu hesaplar, kullanıcıların uykularını kaçırabiliyor, hayatını karartabiliyor. 

Peki, bu tehlikelere karşı, güvende olup olmadığınızı merak ediyor musunuz? Fazla meraklanmanıza gerek yok. Çünkü güvende olup olmadığınızı bulan bir web sitesi mevcut.

pwned


Bu haveibeenpwned web sitesi, çalınan ya da ele geçirilmiş milyonlarca kullanıcı hesaplarının tutulduğu güncel bir veritabanına sahip. Kullanıcı hesaplarınızı yazın ve pwned? düğmesine tıklamanız yeterli. Eğer hesaplarınız güvendeyse, sızdırılmamış bir hesap ise Good news (iyi haber) şeklinde sizi bilgilendirecektir. Ayrıca, bu web sitesi, çalınmış hesapta şifreler, kişisel bilgiler gibi hangi bilgilerin sızdırıldığını ayrıntılarıyla da bildiriyor.

Bununla beraber bu sitede yer alan “notify me when I get pawned” seçeneğini tıklarsanız, kullanıcı hesaplarınızın sızdırılma ya da çalınma durumlarında sizi isterseniz haberdar edebiliyor.

Online Hesaplarınızın Güvende Olup Olmadığı Nasıl Öğrenilir?
Kullanıcı Puanı: 4.8 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*