Pil Gücünü Aşırı Tüketen Android Uygulamaları

Pil Gücünü Aşırı Tüketen Android Uygulamaları

Günümüzde hemen hemen her Android kullanıcı için kısa pil ömrü en büyük sorun.Bunun nedeni olan Android uygulamalar ise bu pil ömrünü tüketen en büyük neden. Ancak, Android, uygulamaları olmadan bir şey değildir. Peki ne yapmalı. Hem pil ömrü önemli hem de uygulamalar. Yapacağımız şey doğru uygulamaları kullanarak, pili tüketen uygulamalara son vermek.

Sizler için pil gücünü aşırı tüketen uygulamaları listeleyerek, bunları bilmeniz ve bunları kullanmamanız halinde pil ömrünüzü uzatabileceğinizi sizlere göstereceğiz.


 

1. Alışveriş Uygulamaları
app_alısveris

Bazı e-ticaret şirketleri indirim verdiği için Android kullanıcıları kendi akıllı telefonlarına alışveriş uygulamaları yüklerler.
Ama bunun dışında, bu alışveriş uygulamaları daha fazla pil gücü tüketir ve akıllı cep telefonu performansını düşürür

Telefonunuzun performansını artırma konusunda ciddiyseniz ve pil ömrünü artırmak istiyorsanız  telefonunuzdan alışveriş uygulamaları kaldırmak zorundasınız.

2. Antivirüs Uygulamaları
Mobile-guvenlik

Birçok Android telefon kullanıcıları, güvenlik ve telefon zarar görmesin kaygısıyla antivirüs programları yüklerler.Ancak şurası da unutulmamalı ki, her zaman üçüncü parti antivirüs uygulamaları arka planda çalışarak telefona ve pilin performansına zarar verir.Bununla beraber  günümüzde çoğunlukla her akıllı telefon üreticisi zararlı yazılımlara karşı telefonunuzu korur ve telefon verileri güvenli tutmak için dahili yazılım sağlıyor.
Eğer daha fazla pil sorun yaşıyorsanız, daha fazla pil tasarrufu ve telefon performansını artırmak istiyorsanız Android akıllı telefonunuzda  zararı faydasından çok olan antivirüs uygulamalarını kaldırmanız gerekir.


3. Temizleme Uygulamaları
Clean-app

Temizlik uygulamalar gereksiz dosyaları ve önbelleği temizleyerek telefon performansını artırmak kullanılan uygulamalar. Ancak, bu uygulamalar bazı gereksiz dosyaları kaldırmak telefonunun performansını ve pil ömrünü olumsuz yönde etkileyebiliyorlar. Bunun kendinizde kolayca telefon ayarlarından bu temizliği  yapabilirsiniz.

Kendiniz telefon önbellek gidin temizlemek için Ayarlar> Uygulama Yöneticisi ya da Uygulamalar’a tıklayın.Sonrasında hangi uygulamayı silmek isterseniz veya önbelleğini temizlemek isterseniz tıklamanız yeterli olacaktır.


4. Hava Uygulamaları
weather-app

Sürekli iklim bilgisi tutanve  hava uygulamaların arka planda her zaman güncelleyerek tutmak akıllı telefon pil gücü tüketen önemli uygulamalar. Eğer Android telefonunuz için  uzun pil kapasitesi istiyorsanız, bu tür uygulamalardan uzak durun.Zaten telefonunuzda yüklü olarak gelen hava uygulaması sizler için yeterli olacaktır. Bununla beraber Google OK’ da kullanabilir.

5. Standart Telefon Tarayıcısı
internet-Browser

Eğer akıllı telefon varsayılan web tarayıcısını kullanıyorsanız telefonun aşırı pil gücü tükettiğini söylememiz gerekir.

Telefonunuzun varsayılan tarayıcısı ile karşılaştırıldığında, daha vardır hızlı ve güvenli tarayıcılar mevcut. Yani, yapmanız gereken tek şey telefon ile gelen dahili tarayıcı devre dışı bırakmak ve Google Chrome, Android için Firefox, Android için Opera gibi tarayıcılardan birini indirmek.

 

 

Pil Gücünü Aşırı Tüketen Android Uygulamaları
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*