Plazma Monitörün Çalıştırılması ve Ayarlanması Nasıl Yapılır?

Plazma Monitörün Çalıştırılması ve Ayarlanması Nasıl Yapılır?

  Plazma monitörlerinin bağlantı kısımları incelendiğinde çok amaçlı olarak tasarlandığı hemen görülmektedir. Hem analog hem dijital görüntü aktarımı için bağlantı yuvaları bulunan plazma monitörlerin aşağıda bağlantı konnektörleri gösterilmektedir. Şebeke güç bağlantısı bilgisayar güç kaynağı ara kablosuyla yapılmaktadır. Akım kaçaklarından dolayı çarpılmaları engellemek ve cihazın bozulmasını önlemek için plazma monitörün topraklı prize takılması çok önemlidir.

plazma_baglantia) DVI PC bağlantısı
b) DVD VCD video ses bağlantısı
c) RGB PC bağlantısı
d) Servis
e) S-video kamera bağlantısı
f) Video ve ses bağlantısı
g) Yüksek çözünürlüklü video ve ses bağlantısı
h) HDMI HD ve FULL HD video bağlantısı
i) Scart video ve ses bağlantısı
Görüldüğü gibi plazma monitörlere vcd, dvd, dijital kamera, uydu alıcısı, blue-ray oynatıcısı, pc ve oyun konsolları gibi çok fazla çeşit ses ve görüntü bağlantısı kurulabilir. Her bir cihazın, kendi kablosuyla uygun porta bağlanması gerekir. Aksi halde görüntü gelmeyecektir. Bağlantısı yapılan görüntü aygıtını ekranda görmek için monitörün menülerine gidip aygıt hangi porta bağlandıysa o bağlantı noktasının seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca bağlantı kurulduktan sonra monitörün kontrast ve parlaklık gibi ayarlarının da yapılması gerekebilir. Bütün bu ayar ve seçim işlemlerinin nasıl yapılacağını cihazın kullanma kılavuzunda bulabilirsiniz.

Plazma Monitörün Çalıştırılması ve Ayarlanması Nasıl Yapılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*