Samsung DeX İle Galaxy S8 ve S8+(plus) Akıllı Telefonlarınızı Bir Masaüstü Bilgisayarına Dönüştürebilirsiniz?

Samsung DeX İle Galaxy S8 ve S8+(plus) Akıllı Telefonlarınızı Bir Masaüstü Bilgisayarına Dönüştürebilirsiniz?

Teknoloji dünyasında çok güzel şeyler oluyor. Artık cep telefonunuzu PC’niz ile kullanabileceğiniz yeni teknolojiyi Samsung şirketi geliştirdi.

Şirket, geliştirdiği Samsung DeX ile akıllı telefonun bir masaüstü ortamına taşınmasını gerçekleştirdi. Bunun anlamı, bir DeX Station ile Galaxy S8 ve S8+ sahipleri, akıllı telefonlarını daha geniş bir HDMI ekranından yararlanarak normal bir klavye ve fare ile kontrol edilebilen bir masaüstü sisteme dönüştürebiliyorlar. Galaxy S8 ve S8+ ile aynı anda piyasaya çıkan bu teknoloji ile herhangi bir fiyat açıklaması yok.
İlişkili Sorun

Samsung, Galaxy S8 Ve Galaxy S8 Plus Akıllı Telefonlarını Duyurdu.| İşte Bilmeniz Gereken Şeyler…

Samsung DeX, mükemmel verimlilik ortamı sağlar. Tamamıyla yeniden tasarlanan Android kullanıcı arayüzü, bir klavye ve fare ile kullanım için optimize edilmiş ve yeniden boyutlandırılabilir birden fazla pencere, bağlamsal menü ve bir masaüstü versiyonu  için web tarayıcısı içeriyor. Microsoft ve Adobe ile yapılan önemli işbirliği, daha önce bir akıllı telefondan kullanılamayan masaüstü benzeri işlevsellik ve bir kullanıcı arabirimine olanak tanıyan Adobe Acrobat Reader mobil ve Lightroom Mobile gibi Microsoft Office ve Adobe mobil uygulamalarıyla Samsung DeX uyumluluğunu mümkün kılmaktadır. Samsung DeX, Windows işletim sistemine dayalı uygulamalara erişimi gerektiren bu mobil profesyoneller ve kuruluşlar için Citrix, VMware ve Amazon Web Services gibi ortak çözümlerle kullanıcıların sanal masaüstlerine uzaktan ve güvenli bir şekilde erişmelerini sağlar.

Bu işlem için; iki adet USB 2.0 portu, bir Ethernet portu, USB type-C güç girişi ve bir soğutma fanı bulunuyor. Akıllı telefonunun aşağıdaki video da görüleceği gibi oturacağı şarj yuvası ile bataryayı çabucak artırmak için Adaptive Fast Charging (AFC) teknolojisi kullanılıyor. Bu hızlı şarj teknolojisi ile batarya bitme sorunu ortadan kalkacağı için kesintisiz bağlantı sağlanacak.

Samsung DeX İle Galaxy S8 ve S8+(plus) Akıllı Telefonlarınızı Bir Masaüstü Bilgisayarına Dönüştürebilirsiniz?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*