Samsung Galaxy S8 Akıllı Telefonunuzu Bilgisayara Dönüştürmeden Önce Bilmeniz Gerekenler…

Samsung Galaxy S8 Akıllı Telefonunuzu Bilgisayara Dönüştürmeden Önce Bilmeniz Gerekenler…

Teknoloji dünyasında çok güzel şeyler oluyor. Artık cep telefonunuzu PC’niz ile kullanabileceğiniz yeni teknolojiyi Samsung şirketi geliştirdi.

Şirket, geliştirdiği Samsung DeX ile akıllı telefonun bir masaüstü ortamına taşınmasını gerçekleştirdi. Bunun anlamı, bir DeX Station ile Galaxy S8 ve S8+ sahipleri, akıllı telefonlarını daha geniş bir HDMI ekranından yararlanarak normal bir klavye ve fare ile kontrol edilebilen bir masaüstü sisteme dönüştürebiliyorlar. Bu anlattığımız ifadelerin yer aldığı makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Kısaca söylemek gerekirse, Samsung DeX, akıllı telefonunuzu tam teşekküllü bilgisayara dönüştüren küçük bir aksesuardır. Harika olan bu deneyimi yaşamak için Samsung DeX Station‘ı 150$ almanız gerekiyor. Ancak bu ödemeden sonra aşağıdaki çevre birimlerini de tedarik edin.
dex arka

  • Bir HDMI kablosu
  • HDMI portlu bir monitör veya TV
  • Kablolu(USB) veya Bluetooth klavye
  • Kablolu(USB) veya Bluetooth fare
  • İsteğe bağlı olarak Ethernet kablosu

Yukarıda sıraladığımız çevre birimleri için gerekli girişler DeX istasyonunda mevcut. Kendinize uygun olanı seçip kullanabilirsiniz.

 

 


Tüm uygulamalar DeX ile uyumlu değildir. Bunu unutmayın. Samsung’un Galaxy uygulama mağazasında DeX için optimize edilmiş uygulamaların güncel listesini bulabilirsiniz. Ne yazık ki, tüm uygulamalar DeX ile çalışacak şekilde optimize edilmemiş. Bunun yerine, DeX, optimize edilmemiş uygulamanın standart telefon görüntüsü şeklinde kullanmanızı sağlar. Örneğin, Instagram uygulamasını kullanarak sanki S8’de telefona bakıyormuşsunuz gibi tek bir sütun görüntüsü şeklinde görürsünüz.

Bununla beraber bir hoparlör ya da kulaklık kullanmayı unutmayın. Aksi takdirde tüm ses S8 akıllı cihazınızın hoparlöründen çıkar.


İlişkili Sorun Samsung DeX İle Galaxy S8 ve S8+(plus) Akıllı Telefonlarınızı Bir Masaüstü Bilgisayarına Dönüştürebilirsiniz?

Samsung Galaxy S8 Akıllı Telefonunuzu Bilgisayara Dönüştürmeden Önce Bilmeniz Gerekenler…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*