Samsung, Galaxy S8 Ve Galaxy S8 Plus Akıllı Telefonlarını Duyurdu.| İşte Bilmeniz Gereken Şeyler…

Samsung, Galaxy S8 Ve Galaxy S8 Plus Akıllı Telefonlarını Duyurdu.| İşte Bilmeniz Gereken Şeyler…

Samsung  yeni amiral gemilerinden Galaxy S8 ve Galaxy S8 +  akıllı tetefonlarını duyurdu. Bu yıl en çok konuşulacak, en önemli Android akıllı telefonlar gibi. Çünkü hem tasarım açısından büyük değişikliklere hem de rakiplerinden daha üstün olan dahili teknolojilere sahip.

Galaxy S8 serisinin en dikkat çeken özelliği, standart modelde 5.8 inçlik bir ekran ve plus sürümde ise 6.2 inç ekranın olması. Her ikisi de önceki telefonlardan daha uzun, 18: 9 en-boy oranıyla neredeyse ön paneli tamamen dolduruyor. Tıpkı LG G6’da olduğu gibi

Her iki mobil telefon 2,960 x 1,440 çözünürlükte Süper AMOLED ekrana sahip. Ancak parmak izi algılayacısının arkada olması alışkanlığı olanlar için biraz sıkıcı olabilir.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 +  akıllı tetefonlar, Samsung’un yeni Exynos 9 Serisi 8895 ve Qualcomm’un yeni Snapdragon 835 işlemcilerini kullanacak. Avrupa telefonlarında, Exynos işlemcisi yer alırken, Kuzey Amerika ise genelde Snapdragon işlemcileri olacak. Performansları hemen hemen aynı olan iki işlemci seçeneği arasında en avantajlı olanı Exynos tarafından desteklenen model olur. Çünkü işlemci de telefonun kendisi de aynı firmanın, Samsung’un ürünü.

RAM bakımından Galaxy S8 ve Galaxy S8 + için 4GB RAM’ lar mevcut. Her ikisi de 64GB UFS 2.1 depolama alanı sahip ve tıpkı önceki modellerde olduğu gibi genişleme için bir microSD kart yuvası mevcut(256 GB’e kadar). Batarya kapasitesi Galaxy S8 için 3,000mAh ve Galaxy S8 plus için 3,500mAh.

Yeni bir özellik olan, artık aygıtın ön kısmında, kullanıcılara başka bir kimlik doğrulama seçeneği sunan bir iris tarayıcı(Yüz tarayıcı) var. Bu özellik parmak izi tarayıcısına iyi bir alternatif olacak gibi.

12MP sensör ve f /1.7 lens içeren Galaxy S7 serisine kıyasla kamera özellikleri açısından değişen pek birşey olmadı. Ön kamera ise, 8MP sensör ve f /1.7  lens içeren objektife sahip.Geniş Açı, Otofokus, Yüksek Dinamik Aralık modu (HDR) gibi özellikler ön kamerada mevcut.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 plus, suya dayanıklı ve kablosuz şarj etme özelliğine sahip. Bu, son Galaxy S modeli üzerindeki özellikleri beğenenler için iyi bir haber olmalı

Bu yeni modellerde, Google Asistan ve Siri’ye karşılık yeni bir teknoloji olan Bixby yer alacak. Bu yeni özellik telefonla etkileşimde çığır açacak gibi.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 plus da Galaxy S7’deki microUSB bağlantı noktasının yerine geçen USB Type-C bağlantı noktası ve Bluetooth 5.0 yeni eklenen özellikler.

Samsung, telefon verimliliğini attırmak için, kullanıcıların Galaxy S8 veya Galaxy S8 plus’ı bir monitör, klavye ve fareye bağlamasına olanak tanıyan DeX adı verilen bir bağlantı noktası da eklemiş.
Son olarak telefonların işletim sistemi, Android Nougat ve piyasaya çıkış tarihi ise 21 Nisan’dan itibaren başta Amerika olmak üzere siparişler alınmaya başlanacak.

Samsung, Galaxy S8 Ve Galaxy S8 Plus Akıllı Telefonlarını Duyurdu.| İşte Bilmeniz Gereken Şeyler…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*