Samsung Galaxy S8’de Akıllı Kilit Nasıl Kullanılır?

Samsung Galaxy S8’de Akıllı Kilit Nasıl Kullanılır?

Samsung Galaxy S8’de Smart Lock(Akıllı Kilit) ile güvenilir ortamlar tanıtılacak ve bu sayede telefon kendiliğinden açılacaktır. Böylece bir parmak izine veya PIN’e ihtiyacınız olmadan cihazınızı açabileceksiniz. Yalnız bazı durumlarda pin, parmak izi ya da göz tarayıcıyı kullanmanız gerekebilir. Tabi ki bu durum cihazın algısına göre değişir. Yine de Smart Lock, Galaxy S8’in çoğu zaman kilidini açmasına olanak tanır. Bazı durumlarda çok tembel olup cihaz kilidini açmak zor geliyorsa bu özellik çok işinize yarayacaktır.

Bunun için yapmanız gerekenler şunlar:
Galaxy-S8-akıllı kilit

>> Bildirim çubuğundaki dişli çark şeklinde olan Ayarlar düğmesine hafifçe dokunun
>> Ekran ve güvenlik kilidini seçin(Lock screen and security)
>> Akıllı Kilit(Smart Lock)‘e dokunun.
>> Devam etmek için pin veya şifrenizi girin.
Galaxy-S8-akıllı kilit2
>> Güvenilen cihazlar(Trusted devices)‘ı tıklayın
>> + Güvenilen cihazı ekle(+ Add trusted device)‘ye hafifçe dokunun
>>  Bluetooth veya NFC’yi seçin
>> Artık seçtiğiniz cihaz sizin için güvenlilir olmuştur ve örneğin burada eklediğiniz bluetooth cihazlarına bağlı olduğunuz müddetçe cihazınız kilitlenmeyecektir.
Bununla beraber Smart Lock(akıllı kilit) diğer seçenekleri olan;
Güvendiğiniz yerler(Trusted places): Buraya ekleyeceğniz konum bilgileri ile cihazınız şifresiz eklediğiniz yerlerde açabileceksiniz. Örneğin, evinizi güvenilir bir yer olarak ayarlayın ve evdeyken yalnızca bir kez kilidini açın. Sonra şifre girme zahmetinden kurtulun.
Güvenilen ses(Trusted voice): Bu özellik ile eklediğiniz ses ile cihaznızı açmanızı sağlar. Oluşturacağınız bir ses sizi otomatik olarak cihazınızın açılmasını sağlayacaktır.
Gövde içi algılama(On-body detection): Bu özellik cihazınızın sensörlerini kullanarak, hareket halindeyken, örneğin yürürken ya da cihazı tutarken Galaxy S8’in kilidini otomatik açacaktır.

Kullanmaya değer olan ve kurulumu kolay olan Smar Lock özelliği, mükemmel olmasa bile çoğu zaman cihaz kullanımını kolaylaştırdığını söyleyebiliriz.

 

Samsung Galaxy S8’de Akıllı Kilit Nasıl Kullanılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*