Samsung Galaxy S8’in İris Tarayıcısı Kolayca Etkisiz Hale Getirilebiliyor…

Samsung Galaxy S8’in İris Tarayıcısı Kolayca Etkisiz Hale Getirilebiliyor…

Samsung Galaxy S8’inizi güvence altına almak istiyorsunuz ve bunun için çok güvendiğiniz iris tarayıcıyı kullanıyorsanız, biraz düşünmeniz gerekecek. Çünkü güvenlik sizin vazgeçilmez bir durum iken iris tarayıcıya  güvenerek bu durumu sağlayamazsınız. Bunun için iris tarayıcı ile cihazınızı kilitli tutmak iyi fikir değil artık. Bunun nedeni, sadece basılı bir fotograf ve kontak lens kullanarak kolayca iris güvenliği devre dışı bırakılabilir.

Biyometrik kimlik doğrulama olan iris tarayıcı, şimdilik, hackerlar veya hırsızlar tarafından kolaylıkla sömürülebilecek yapıya sahip olduğundan, her ne kadar  geleneksel seçenekler olsa bile PIN’ler ve şifreler daha güvenli.

Samsung firması bu iris tarayıcı için çok güvenli olduğunu söylese bile aşağıdaki video da görüleceği gibi halihazırda bir fotoğraf makineniz ve bir lazer yazıcınız varsa (Samsung tarafından üretilen modellerin en iyi sonuçları verdiğinden bu iş için çok ideal) sonra fotoğrafı basmak için bir kağıt ve kontak lens elinizin altındaysa bu iris tarayıcıyı çok rahat devre dışı bırakabilirsiniz.

Samsung Galaxy S8’in İris Tarayıcısı Kolayca Etkisiz Hale Getirilebiliyor…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*