Tarayıcınızı Virüs mü Engellendi? Çözüm Yolu…

Tarayıcınızı Virüs mü Engellendi? Çözüm Yolu…

” Tarayıcınız engellendi” , ” Bu bilgisayardaki tüm etkinlikler kaydedildi” ve “Tüm dosyalarınız şifrelendi” Internet’e göz atarken görüntülenebilecek mesajlardır . Bu mesajların olağan mesajlar olmadığını unutmayın. Ya da tarayıcınızı açtığınız zaman değişmeyen bir giriş sayfasının olması hiç de normal olmayan durumlar. Genel de bu tür virüs özelliğindeki yazılımlar bu işin çözümü için sizde fidye istedikleri için ransomware tipinde olan yüksek risk taşıyan “Browlock” virüsleri.

Bu tür virüsler nasıl kaldırılır?
1.Yol:
>> Bu tür virüsleri sisteminizden kaldırmanız için yapmanız gereken ilk iş, öncelikle klavyenizdeki ctrl + alt + del tuşlarına basın ve açılan pencerede Görev Yöneticisi‘ni çalıştırın. Daha sonra işlemler kısmında internet tarayıcınızla ilgili süreci sonlandırın.
>>(Internet Explorer için işlem adı – iexplore.exe, Google Chrome için işlem adı – chrome.exe, Safari için işlem adı – Safari.exe, Mozilla Firefox içinişlem adı firefox.exe)<<
task>> İnternet tarayıcınızı başarılı bir şekilde kapattıktan sonra, bilgisayarınızda olası zararlı yazılım enfeksiyonları olup olmadığını bu yazılımı buradan indirerek öğrenin ve ortadan kaldırın.

1.Yol:
Tarayıcınızı bu tür durumlardan kurtarmak için kullanabileceğiniz en basit ve kolay ikinci yol, Javascript’i devre dışı bırakmak. Javascript etkinliğini devre dışı bırakıp tarayıcınızı bu tür virüslerden kurtardıktan sonra tarayıcınızı tam randımanla çalıştırmak için tekrar Javascript’i etkinleştirmeyi sakın unutmayın..

Google Chrome için Javascript’i devre dışı bırakma:
>> “Ayarlar” ı seçin.
java

>> Aşağı kaydırarak “Gelişmiş ayarları göster …” düğmesini tıklayın.
java1

>> “Gizlilik” bölümünde, “İçerik ayarları …” düğmesine tıklayın.
java2
>> JavaScript bölümünde, “Hiçbir sitenin JavaScript’i çalıştırmasına izin verme” yi seçin ve “Bitti” düğmesini tıklayın.
java3

DİĞER TARAYICILARI KULLANIYORSANIZ AYNI ŞEKİLDE JAVASCRİPT’LERİ GEÇİCİ OLARAK DEVRE DIŞI BIRAKIN…

 

Tarayıcınızı Virüs mü Engellendi? Çözüm Yolu…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*