Telefonunuzun Pilinin Patlaması Nasıl Durdurulur?

Telefonunuzun Pilinin Patlaması Nasıl Durdurulur?

Telefonumuz ısındığında hepimizi tedirgin eden ilk şey, “telefonum patlar mı?” şeklindeki korkudur. Ancak küçük ipuçlarla, akıllı cihazınızın pilinin patlamasını engelleyebilirsiniz.

Aşağıdaki ipuçları; arızaları, patlamaları veya yangınları önlemek için herhangi bir telefona, tablet veya diğer elektronik cihazlara da uygulayabilirsiniz.

>> Her zaman doğru şarj aleti kullanın. Bunun için en doğru olan, cihazla beraber gelen şarj aletini ya da orijinalini bulup kullanmaktır.

>> Gereksiz ısı birikimini önlemek için telefonunuz tamamen şarj edildiğinde, cihazınızı mutlaka şarj aletinden çıkarın.

>> Cihazınız şarj oluyorken, mutlaka o kaba saba, ısıyı tutan sert kılıflardan çıkarın.

>> Cihazınızı güvenli ve mümkünse serin bir yerde şarj aletine takın. Direk ısı ya da güneş ışığı alan bir yerde sakın şarj etmeyin.

>> Oyun oynarken, uygulama çalıştırırken ya da şarj da iken ısınma oluyorsa cihazınızın soğumasını bekleyin.

>> Akıllı cihazınızın üzerine otururken, ağır bir şey varken gibi durumlarda, şarj işlemini erteleyin. Bu gibi durumlarda basınç işlemi kalktığında cihazınızı şarja takabilirsiniz.

Telefonunuzun Pilinin Patlaması Nasıl Durdurulur?
Kullanıcı Puanı: 4.8 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*