Tüm Android Uygulamalarınızdaki Reklamlar Nasıl Engellenir? | Kesin Çözüm…

Tüm Android Uygulamalarınızdaki Reklamlar Nasıl Engellenir? | Kesin Çözüm…

Root atmadan Android akıllı cihazınızdaki reklamlardan kurtulmak mı istiyorsunuz. Her bir uygulama da defalarca açılan, oldukça sıkıntı oluşturan bu reklamları engellemenin bir yolu mevcut. Sizlerde reklamlardan kurtulmak istiyorsanız bu yazı tam size göre.
 Bunun için yapmanız gerekenler şunlar;
Öncelikle akıllı cihazınızın Android 5.0 Lolipop veya üstü bir sistemde olması gerekiyor ve cihazınızın “Bilinmeyen kaynaklar”  modu etkin olmalı.

Reklamları engellemek için kullanacağımız uygulama olan DNS66’yı buradan indirin.

dns66

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi uygulamanın son versiyonunu indirin. Sonrasında cep telefonunuza indirdikten sonra yükleyin.


Uygulamayı ilk başlattığınızda bir kurulum kılavuzu ile karşılaşacaksınız. Bunu geçtikten sonra aşağıdaki resimde gösterildiği gibi DNS66’nın sizin için engelleyeceği bilinen reklam sunucularının bir listesi olan en az bir reklam engelleme ana bilgisayar dosyası seçmeniz için ADRESLER kısmına gelin. Burada yalnızca “Adaway hosts file“ı seçin. Önünde yer alan zırh sembolüne çift tıklayarak aktif olmasını sağlayın. Bu sayede zırh sembolünün önüne çaprazlama bir çizgi gelecektir.
dns66_1


Daha sonra ekranı sağ tarafa kaydırarak BAŞLAT kısmına gelin ve aşağıdaki görselde olduğu gibi BAŞLAT düğmesini basılı tutun ve gelen uyarılara tamam ve evet diyerek uygulamanın etkin olmasını sağlayın.
dns66_2


Artık DNS66′nın VPN hizmeti sayesinde reklamlar tarayıcınızda ve diğer tüm uygulamalarınızda engellenecektir.Artık keyfini çıkarın.

Tüm Android Uygulamalarınızdaki Reklamlar Nasıl Engellenir? | Kesin Çözüm…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*