Twitter’a Gece Modu Geliyor…

Twitter’a Gece Modu Geliyor…

Gece modu, mobil platformlar arasında yaygınlaşmaya devam ediyor. Google, Android’e böyle modu eklemeyi düşünürken iOS, gece modunu henüz sunmaya başladı. Şimdi ise Twitter, Android’deki uygulamasına gece modunu ekleme fikrini değerlendiriyor. Uygulama gece modundayken beyaz arka planı koyu mavi renkle değiştiriyor.

Buna ilave olarak Twitter’ın tasarımında bazı Material Design güncellemeleri var. Bu değişikliklerin önümüzdeki aylarda kullanımına girmesi bekleniyor. Gece modu, sadece renkleri gözünüzü yormayacak şekilde renklerle değiştirmekle yetinmiyor.

Bazı bilim adamları, elektronik cihazlardan yayılan mavi ışığın uykumuz üzerinde olumsuz etkileri olduğuna inanıyorlar. iOS’taki Night Shift ve f.lux gibi üçüncü parti uygulamalar, telefonunuzu yatmadan önce kullananlar için ekrana daha sıcak renkler ilave ediyor.

Twitter’a Gece Modu Geliyor…
Kullanıcı Puanı: 4.8 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*