USB Belleklerde Yazma Koruma Hatası Nasıl Kaldırılır ? | 1.Yol

usb yazma hatası1Teknoloji kullanıcılarının sık karşılaştığı bu hatayı düzeltmeden önce bazı kontrolleri yapmanız gerekiyor. 
Bunun için;

  1. USB sürücünüzün, varsa yazma koruma mandalının kapalı olduğundan emin olun.
  2. Güncellenmiş bir antivirüs yazılımı kullanıyorsanız , USB’yi virüs taramasından geçirin.Yukarıdaki kontrolleri yaptıktan sonra bazı denenmiş çözümleri yazacağım. Bazı çözümler işe yaramayabilir. Ama siz, hatayı giderene dek, tüm çözümleri deneyin.

    >> Kayıt Defteri İle Hatayı Giderme:

Winkey + R’ye basın (veya sadece Başlat menüsünden Çalıştır’ı açın). regedit yazın ve butonu tıklayın. Daha sonra HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies yolunu izleyin. Şimdi sağ bölmede WriteProtect anahtarını çift ​​tıklatın . Değer verisini 0 (sıfır) olarak ayarlayın ve Tamam düğmesine basın.
Eğer yukarıdaki gibi kayıt defterinde kayıtlar mevcut değilse burayı tıklayarak toplu iş dosyasını indirin ve sonra çift tıklayarak kayıtları regedit’e otomatik ekleyin. Bu işlemi tamamladıktan sonra PC’nizi yeniden başlatın ve USB belleğini tekrar kullanın.


>>Biçimlendirme Yardımcı Programını Kullanma

ikinci çözüm yolumuz ise USB belleğimizi biçimlendirmek. Unutmamanız gereken önemli nokta, biçimlendirmeden önce flash belleğinizdeki bilgilerinizin yedeğini almanız.
Apacer Biçimlendirme Utility  uygulamasını indirin. Daha sonra ziplenmiş bu dosyayı unzip edin.

Burada yer alan Start.bat dosyasına çift ​​tıklayın. Bu dosya, otomatik olarak biçimlendirmeyi başlatacaktır.

Biçimlendirme tamamlanıncaya veya sürücünün LED’i yanıp sönene kadar bekleyin. Bir kere başarısız olursanız, bir kaç deneyin.

Bu işlemden sonra USB’yi PC’nizden çıkarıp tekrar takın. Sonra Winkey + R tuş kombinasyonlarıyla Çalıştır penceresini ekrana getirin(veya sadece Başlat menüsünden Çalıştır‘ı açın) ve cmd yazarak komut istemi‘ni ekrana getirin.

Şimdi komut istemi‘ne CHKDSK [usb sürüüc harfi]: /F ifadesini yazarak işlemi tamamlayın.


>> USB’ye düşük seviye format atmak

Düşük düzeyli bir format atmayı kullanarak sorunu çözebileceğiniz bir başka bir yol. Sürücü belleğinizdeki bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın.
Şimdi HDD Low Level Format uygulamasını portable olarak indirip, sürücünüze format atın. Bu işlemi birkaç defa tekrarlayın.
Düşük düzeyli format işlemini tamamladıktan sonra, Winkey + R tuş kombinasyonlarıyla Çalıştır penceresini ekrana getirin(veya sadece Başlat menüsünden Çalıştır‘ı açın) ve diskmgmt.msc yazın Enter tuşuna basın. Daha sonra açılan Disk Yönetimi panelinden sürünüzü bularak yeniden biçimlendirin.
İlişkili Sorun USB Belleklerde Yazma Koruma Hatası Nasıl Kaldırılır ? | 2.Yol


 

 

USB Belleklerde Yazma Koruma Hatası Nasıl Kaldırılır ? | 1.Yol
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

2 Yorumlar

  1. arabamda USB var avrupada 93.0 kanalda rahatca dinliyorum fakat TÜRKIYEDE diiliyemiyorum. bos kanal yok . radyo yayinlari var
    size sorum RADYO YAYIN FRAKANSI KACTIR; ? BURDA UZUN DALGA 93:0

    • merhaba. sizin sorununuz muhtemelen dijital radyo sorunu. Avrupa da olan dijital radyo maalesef ülkemizde bildiğim kadarıyla yok

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*