Virüse Bulaşmamak İçin Google Play Store’de Uygulama İndirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler.

Virüse Bulaşmamak İçin Google Play Store’de Uygulama İndirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler.

Google, Google Play Store’ye  yüklenen kötü amaçlı, virüs taşıyan uygulamaları kaldırmak için Google, Bouncer adlı bir otomatikleştirilmiş virüsten koruma sistemi kullanır.

Ama artık kötü amaçlı yazılım geliştiricilerinin Google’ın güvenlik hizmetini olan Bouncer‘i aldatmanın bir yolunu sürekli buluyorlar. Şimdiye kadar, Android kullanıcıları telefon güvenliğiyle ilgili oldukça şanssız görünüyor. Çünkü Play Store’daki kötü amaçlı yazılımlardan bahsetmek için birçok durum söz konusu.
Mağaza, adware , HummingWhale , Svpeng, Ramnit ve BankBot trojan veya ransomware(fidye) gibi Truva atları tarafından zaten ele geçirildi.

Android kullanıcılarının sistemlerine, indirdikleri kötü uygulamalarla bu virüslerin girmesini istemiyorsa aşağıdaki güvenlik maddelerini mutlaka dikkate almalılar.
Cihazınızda yeni bir yazılım indirirken daha emin olmak için bu yönleri dikkate alın:

  • “Güvenli yol” üzerinde uygulamaları indirin ve güvenilir geliştiriciler tarafından gönderilen uygulamaları arayın.
  • Geribildirimden bahsederken, Google Play Store’daki uygulama yorumlarını her zaman okumanız gerekir. Genellikle, Trojanlar tarafından oluşturulan incelemeler, örneğin “Çok iyi”, “Mükemmel uygulama”, “En iyi uygulama”, “Harika” vb. gibi çok abartılı yorumlar kullanılır. Bu nedenle, daha derinlemesine yazılım değerlendirmelerine, yorumlara bakmanız, yazılımın indirmeye değer olup olmadığına karar vermenizi sağlayacaktır.
  • Cihazınızı en güncel ve güvenilir bir antivirüs yazılımı ile koruyun ve uygulama galerinizin virüsten arındırılmış olduğundan emin olmak için sık taramalar yapmayı sakın ihmal etmeyin.
İlişkili Sorun

Android İçin En Güncel Antivirüs Uygulamaları | Mart 2017

 

Virüse Bulaşmamak İçin Google Play Store’de Uygulama İndirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler.
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*