Virüslerin Zarar Verdiği İnternet Bağlantısı Nasıl Onarılır?

Virüslerin yol açtığı zararlar, maddi kayıplar, zaman kayıpları o kadar çok ki.Hele ki sisteme bulaşan bazı virüsler internet bağlantınıza zarar verip bağlantınızı kısıtlayabjilir ya da sonlandırabilirler. İnternete girmek istediğinizde istenmeyen sayfaların açılmasını, bazı programlara yönlendirilmesi gibi istemediğiniz cak sıkıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz.Bu yazımızda bunun önüne geçebilmek için yapılabilecekleriniz aşağıda listelenmiştir.

Virüslerin zarar verdiği internet bağlantısını onarmak
virus

  1. Bilgisayarı yeniden başlatıp bir bip sesi duyana kadar F8 düğmesine basarak Ağ ile Windows Güvenli Moduna girin. Klavye oklarını kullanarak istediğiniz seçeneği seçin ve seçmek için Enter tuşuna basın.
  2. Masaüstü yüklendiğinde Başlat / Windows düğmesine basın ve Denetim Masası içinde bulunan İnternet Seçenekleri’ne gidin.
  3. Şimdi Bağlantılar sekmesini tıklayın ve LAN Ayarları’na gidin.
  4. Proxy Server başlığı altında, LAN bağlantısı için proxy sunucusu seçeneğinin işaretli olup olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, Advanced (Gelişmiş) düğmesini tıklayın ve orada listelenen IP adresi yerel ana makineden (127.0.0.1) birine sahipse, virüs bulaşmış olabilir. Proxy kutusunun işaretini kaldırın. Bundan sonra İnternet bağlantınız yeniden etkinleşecektir.
Virüslerin Zarar Verdiği İnternet Bağlantısı Nasıl Onarılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*