Windows 10 Creators Update RTM’yi Şimdi Bilgisayarınıza Yükleyebilirsiniz!

Windows 10 Creators Update RTM’yi Şimdi Bilgisayarınıza Yükleyebilirsiniz!

Windows 10 son güncellemesini bekleyenler acele etsin. Çünkü önümüzdeki ay çıkması beklenen bu güncellemeyi artık yapabilirsiniz. Bunun için birkaç yol mevcut.
Ya Microsoft’un sunduğu ISO’ları indirebilir veya güncellemeyi daha otomatik bir şekilde kapmak için Update Assistant aracını kullanabilirsiniz.

ISO’ları indirmek için aşağıdaki linki tıklayarak güncellemeyi seçime bağlı olarak 32 bit ya da 64 bit olarak güncelleyebilirsiniz.
Windows 10 ISO Dosyası Oluşturma Nasıl Yapılır?

İkinci yol olarak ise yükseltme aracını(Upgrade Assistant) kullanarak, Windows 10‘u güncelleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlar;

>> Öncelikle burayı tıklayarak Upgrade Assistant aracının indirin.

win-10-up
>> Daha sonra aracı çalıştırın, güncellemeleri kontrol edin.

win-10-up-1

>> Sözleşmeyi kabul edip ilerleyin.
win-10-up-2

>> Sistem gereksinimleri tarandıktan sonra İleri’yi tıklayın. Bu işlem güncelleme için yeteri kadar CPU, bellek ve disk alanınız var mı onu kontrol edecek.  Aşağıdaki gibi yeşil tik işareti varsa, sonraki adıma geçebileceksiniz.
win-10-up-3

>>Bundan sonra güncelleme ve yükseltme, internet hızınıza göre biraz zaman alacaktır. Bu aşamada yükseltmeyi iptal de edebilirsiniz. Simge durumuna da küçültebilirsiniz.
win-10-up-4

>>  Son olarak gizlilik ayarlarını yapın ve kurulumu tamamlayın…

İşlem tamamlandıktan sonra Creators Update güncellemesini onaylayan bir tanıtım ekranıyla birlikte masaüstünü göreceksiniz. Son olarak Başlat menüsüne tıklayıp “winver” yazarak yeni Windows 10 sürümünün Creators Update olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Creators Update RTM güncellemesinin yapı 15063 ve sürüm 1703 şeklinde yenilendiğini unutmayın… 15058 , 15060 ve 15061 daha önceki güncelleme sürümleri olduğunu zaten biliyorsunuz.
strong

Windows 10 Creators Update RTM’yi Şimdi Bilgisayarınıza Yükleyebilirsiniz!
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*