Windows 10 Mobile Güncelleme Almayan Cihazlara Windows 10 Yükleme | Cihazım Windows 10 a Güncellenmiyor ?

Windows 10 Mobile Güncelleme Almayan Cihazlara Windows 10 Yükleme | Cihazım Windows 10 a Güncellenmiyor ?
Windows 10 Mobile Güncelleme Almayan Cihazlara Windows 10 Yükleme | Cihazım Windows 10 a Güncellenmiyor ?
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)

Bildiğiniz üzere sadece 1gb ramlı telefonlar Windows 10 mobile güncellemesi alıyor peki biz güncelleme almayan telefonlara Windows 10 mobile nasıl yukleriz ?

11

bu yöntem sadece sd kart destekli telefonlar için geçerlidir bunun için sdk programına ihtiyacımız var.

Buraya Tıklayarak SDK lite ‘yi indirebilirsiniz.

Sdk liteyi rardan çıkarıp içindeki programları kuruyoruz.Bütün kurulum aşamalırını tamamladıktan sonra başlat menünüzden tüm programlara gelin ve SDK yı bulun. Bilgisayarınıza telefonunuzu takın ve ekran hep hep açık dursun bu esnada. Ardından Windows Phone 8.1 Developer Registration bulun ve açın. Program telefonunuzu tanıdıktan sonra register butonuna basın. Artık telefonunuza kendiniz mağaza dışı uygulamalar kurabilirsiniz.
bu linkteki XAP dosyasını indirin. Bu defa başlat menüsünden Windows Phone Application Deployment 8.1 programını açın. Program telefonu tanıyacak 1-2 saniye içinde. Ardından Az önce indirdiğiniz XAP dosyasını Browse a basarak seçin ve ardından deploya basın. Bu esnada telefon ekranı açık ve ana ekranda olmalı. Deploya bastıktan ve işlem başladıktan sonra 10-15 saniye ne bilgisayara ne telefona dokunmayın. İşlem bittiğinde başarılı yazısını göreceksiniz zaten bilgisayarda. (Bunun için yükleme konumu telefon hafızası olması lazım)

Buraya Tıklayarak linkteki dosyayı indirip sd karta atıyoruz sd karta başka yere değil.evet simdi pc ile işimiz bitti

Simdi telefona CustomWPSystem uygulamasını açın. Kırmızılı SD card permissions yazısına tıklayın. En aşağıdan sd kartı seçin ve onaylayın. Yazı yeşile dönecek. Select the target app kısmında preview for developers ayarlı olduğundan emin olun. Ardından Download from the store seçeneğine basın. İnternet explorer a, ardından mağazaya yönlendirileceksiniz. Mağazadan preview for developers indirin fakat sd kartınıza indirdiğinizden emin olun. Telefona indirdiyseniz depolamadan sd karta taşıyın. Select XAP seçeneğine basın ardından SD kartımıza attığımız XAP dosyasına tıklayın. Apply XAP seçeneğini seçin. 2-3 saniye sonra işlem bitecek ve başarı mesajı çıkacak. 5.Şu an preview for developers uygulamasını modifiye ettiniz ve rengi maviye döndü. Preview for developers uygulamasını başlangıca sabitleyin ve uygulamaya girin. Ardından sırayla şuralara girin. HKLM\SYSTEM\Platform\DeviceTargetingInfo: Evet eğer telefonunuz 5 inçten küçük ekrana sahip ise 830, büyük ise 1520 olarak telefon modelinizi değiştireceğiz. Sırayla önce ilk önce yazdığım değeri bulun ardından üzerinde tıklayarak yanında yazdığım değeri yazarak değiştirin. Değere tıkladıktan sonra beliren kutuya benim yazdığım değeri girip write diyeceksiniz ve benim yazdıklarım ile değiştireceksiniz tek tek. Lumia 1520 yapmak için: PhoneSOCVersion 8974 PhoneMobileOperatorName 000-GB PhoneManufactorModelName RM-937_eu_euro1_231 PhoneModelName Lumia 1520 Lumia 830 yapmak için: honeSOCVersion 8926 PhoneMobileOperatorName 000-HK PhoneManufactorModelName RM-984_1000 PhoneModelName Lumia 830 Tamamdır. işlem bitti telefonu kapatıp açın. Artık mağazadan yükseltme danışmanı uygulamasını indirerek Windows 10a geçebilirsiniz.

22

Not: Bu işlem sadece telefonunuz ismini değiştirir sisteme müdahale etmez.Denenmiştir.ama sorumluluk size aittir.eğer bütün adımları doğru uygularsanız hata alma şansınız oldukça düşüktür.

Tarafından Yusuf URAK
bugünkü aklım olsaydı dün yaptıklarımı yapmazdım,dün yaptıklarımı yapmasaydım bugünkü aklım olmazdı..

4 Yorumlar

  1. Program Telefonumu Tanimiyor ama Pc Telefonu Görüyor

    • telefonunuzun tüm sürücülerini yüklemeniz gerekmektedir

  2. Ustam bu yararlı paylaşımın için teşekkürler. Lumia 1320 cihazımda denedim. Şuan güncellemeyi indiriyor.

    • Ustam güncelleme indirildi. Cihaz kendini yeniden başlattı ve 25dk dır güncellemeyi yükleyemedi. Çarklar dönüyor ama alttaki barda %1 anca dolu. 25dk dır kımıldamadı. Cihazı nasıl düzeltebilirim? Bi yardımcı olabilir misiniz?

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*