Windows 10 Yüklü Bir PC, Samsung Telefon Kullanarak Nasıl Açılabilir?

Windows 10 Yüklü Bir PC, Samsung Telefon Kullanarak Nasıl Açılabilir?

Apple yer alan Handoff özelliği ile farklı cihazlar birbirleriyle etkileşime girebiliyordu. Artık bu yenilik, Samsung’un Flow uygulaması ile mümkün hale geldi. Bu Flow özelliği ile farklı cihazları sorunsuz bir şekilde birbirine bağlamanızı sağlıyor.

İlk zamanlarda yalnızca Windows 10 tabanlı Galaxy TabPro S  tabletinde çalışan bu yenilik, yeni güncelleme ile artık Windows 10 Creators Update çalıştıran herhangi bir PC’yi akıllı telefonunuzla etkileşimini sağlayabileceksiniz.

Yani en basitinden PC kilidini açmak için telefonunuzu kullanabileceksiniz. Bununla beraber bildirimleri kontrol etme, mesajlara cevap verme, resimlerinizi görüntüleme gibi işlemler bu sayede mümkün hale gelecek.

Bunun için;

>> Sahip olacağınız Samsung telefonun en az Marshmallow sürümü veya daha üst bir versiyonu olan Nougat ile yüklü olması gerekiyor. Daha sonra burayı tıklayarak Samsung Flow‘u hem akıllı telefonunuza hem de Windows 10 yüklü cihazınıza kurun.
>> Sonrasında, akıllı telefon ve PC’nizde uygulamasını çalıştırın. PC’nizdeki uygulamada, Bluetooth kullanarak telefonunuzu seçin ve Eşleştir bağlantısını tıklayın. Her iki cihazda da şifreyi doğrulayın ve Bluetooth eşleştirmesi tamamlanacaktır. ‘Cihaz kaydet‘i tıklayın ve Windows PIN kodunuzu girin. Her iki cihazda da şifreyi tekrar doğrulayın ve PIN’inizi bir kez daha girin. Hepsi bu kadar.
Not: Uygulamayı Windows mağazasından indirmek için burayı tıklayın. Telefonunuz içinde Google Play‘den burayı tıklayarak indirebilirsiniz.

Windows 10 Yüklü Bir PC, Samsung Telefon Kullanarak Nasıl Açılabilir?
Kullanıcı Puanı: 4.7 (2 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*