Windows 10’da Fotoğraflardan Kişisel Bilgiler Nasıl Kaldırılır?

Windows 10’da Fotoğraflardan Kişisel Bilgiler Nasıl Kaldırılır?

Herhangi bir fotoğraf makinesi ya da akıllı cihazlarla fotoğraf çektirdiğinizde, resmin özelliklerinde bir çok kişisel bilgi saklanır. Odak uzaklığı, ISO hızı, pozlama, flaş ayarları, çekildiği tarih, konu, başlık, mercek gibi kişisel bilgileri silmek ve bu bilgilerin başkasının eline geçmemesini ister misiniz?

Bu kişisel bilgileri kaldırmak için şunları yapın;
Kişisel bilgilerini kaldırmak istediğiniz fotoğrafı seçip, sağ tıklatın. Açılan menüde Özellikler seçeneğine tıklayın. Daha sonra Ayrıntılar sekmesini seçin.

ayrıntılar

Ayrıntılar sekmesinin altındaki Özellikler ve Kişisel Bilgileri Kaldır’ı tıklayın.
Bu ayrıntıları kaldırma konusunda iki seçeneğiniz var:

ayrıntılar1

Eğer tüm özellikleri kaldırılmış bir resmin bir kopyasını oluşturmak istiyorsanız, “Dosyada bulunabilecek tüm özelliklerin kaldırıldığı bir kopyanın oluştur” seçeneğini seçin. Ama eğer tüm bilgileri sonsuza dek kaldırmak istiyorsanız, “Aşağıdaki özellikleri bu dosyadan kaldır:” seçeneğini seçerek, istediğiniz bilgileri kutucukları seçerek kaldırabilirsiniz.
Hepsi bu kadar. Kolay gelsin…

 

Windows 10’da Fotoğraflardan Kişisel Bilgiler Nasıl Kaldırılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*