Windows 10’da, “Gönder” Menüsüne “Posta alıcısı” Nasıl Eklenir?

Bir dosyayı sağ tıklattıktan sonra “Gönder“> “Posta alıcısı” yoksa, önemli bir özellikten mahrumsunuz demektir. Üzülmeyin, çok basit bir şekilde bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gerekenler şunlar;
Winkey(Windows tuşu)+ R’ye basın. Gelen Çalıştır penceresine ” %appdata%\Microsoft\Windows\SendTo” ifadesini yazarak Enter’e basın. Gelen pencerede, dosya>>sağ tık>>gönder menüsü içerikleri gelecektir.. Daha sonra burada yer alan Görünüm sekmesinde “Dosya adı uzantıları” kutusunu işaretleyin. Penceredeki boş bir alana sağ tıklayın ve ardından Yeni> Metin Belgesi’ni seçin. Bu metin belgesinin adını “MailRecipient.MAPIMail” olarak değiştirin ve txt uzantısının olmamasına dikkat edin. Bundan sonra sorun giderilecektir.

NOT: Bu yöntemle Gönder kısmına istediğiniz dosyayı yerleştirerek, verilerinizi bu şekilde kısayoldan bu dosyalara gönderebilirsiniz.

Windows 10’da, “Gönder” Menüsüne “Posta alıcısı” Nasıl Eklenir?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*