Windows Phone için Ailem’i ayarlama

Windows Phone için Ailem’i ayarlama
Windows Phone için Ailem’i ayarlama
Kullanıcı Puanı: 2.9 (2 votes)

Şimdi Microsoft aile özellikleri içerisinde yer alan Ailem, çocuğunuzun Windows Phone cihazında uygulama ve oyun indirme işlemlerini açmak ve yönetmek için bir yoldur. Çocuğunuzun Microsoft hesabını ve bir veya birden çok ebeveyn hesabını içeren bir “aile” ayarladığınızda, hangi tür uygulama indirme işlemlerine izin vereceğinizi (ücretsiz, ücretsiz ve ücretli, hiçbiri) seçebilirsiniz. Ayrıca, çocuğunuzun yükleyebileceği oyunlar için derecelendirme düzeyini de ayarlayabilirsiniz.

Not

Bu konu Windows Phone 8.1’e yöneliktir. Telefonunuzda Windows Phone 8 çalıştırılıyorsa, bazı seçeneklerle simgeler biraz farklı görünebilir ve bazı özellikler kullanılamayabilir. Hangi yazılım sürümünü kullandığınızı denetleyin ve bir güncelleme sağlanıp sağlanmadığını öğrenin.

Microsoft aile özellikleri, çocuklarınızın bilgisayarlarını ve çevrimiçi etkinliklerini izlemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Çocuğunuz bilgisayar veya Xbox kullanıyorsa, ebeveyn denetimlerini kullanmak için zaten bir aile ayarlamış olabilirsiniz. account.microsoft.com/family adresinde ailenizi görüntüleyin ve yönetin.

Aile yönetimi söz konusu olduğunda yetişkinlerin ve çocukların farklı hakları vardır. Yetişkin üyelerden herhangi biri yeni üyeler ekleyebilir ve çocukların indirme ayarlarını yönetebilir, ancak yetişkinler diğer yetişkinlerin hesap ayarlarını değiştiremez.

Aile özelliklerini ayarlarken, bir ebeveynin veya velinin Microsoft hesabının e-posta adresi ve parolasıyla oturum açmanız gerekir.

Daha fazla bilgi edinmek için bkz. Ailem hakkında SSS.

Çocuğun uygulamaları ve oyunları indirebilmesini sağlamak üzere Ailem’i ayarlamak için

 1. account.microsoft.com/family adresinde oturum açın.
 2. İlk kez bir aile ayarlıyorsanız Çocuk ekle öğesini seçin.

  Ailenize zaten çocuk hesapları eklediyseniz, Ayarlarını görüntülemek veya düzenlemek için çocuğu seçin seçeneğine gidin ve ardından Ekle öğesini seçin.

 3. Çocuğunuzun kendi telefonunda oturum açmak için kullandığı e-posta adresini girin ve ardından Davet gönder seçeneğini seçin. Çocuğunuzun e-posta adresi yoksa, Çocuğunuz için yeni bir e-posta adresi oluşturun seçeneğini seçin ve ardından ekranda görünen yönergeleri izleyin.

  Çocuğunuzun kendi e-postasından daveti kabul etmesi gerekir.

  Not

  13 yaşından küçük çocuklara ülke/bölge ayarı ABD olan çevrimiçi bir hesap oluşturmak için, ABD merkezli bir kredi kartı kullanarak yetişkin doğrulaması yapılması gerekir. Daha fazla bilgi için Windows desteği Web sitesindeki Neden çocuğum için bir hesap oluşturduğumda Microsoft benden ücret alıyor? bölümüne bakın.

 4. Başka bir ebeveyn eklemek için Aile sayfası üzerinden Yetişkinler bölümüne gidin ve ardından Ekle öğesini seçin. Ailedeki yetişkinler çocukların ayarlarını yönetebilirler, ancak birbirlerinin ayarlarını değiştiremezler.

Çocuk için uygulama indirme ayarlarını değiştirme

Çocuğun Windows Phone Mağazası’ndan uygulama ve oyun indirip indiremeyeceğini ve çocuğun hangi oyun derecelendirmelerini görüntüleyip indirebileceğini ayarlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızdan account.microsoft.com/family adresine gidin ve ebeveyn hesabı olarak ayarladığınız Microsoft hesabı ile oturum açın.
 2. Çocuğunuzun hesabını listeden seçin.
 3. Satın alma & harcama sayfasına gidin ve Windows Phone 8 satın alma işlemlerine yönelik denetimi kullanın.
Tarafından Doğan Şen
Bilişim Adamı.Yazılım meraklısı ETİK HACKER

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*