Windows USB Kayıtları Görme ve Kayıtları Temizleme | Analiz Etme

Windows USB Kayıtları Görme ve Kayıtları Temizleme | Analiz Etme
Windows USB Kayıtları Görme ve Kayıtları Temizleme | Analiz Etme
Kullanıcı Puanı: 4.9 (1 votes)

USB aygıtları, Windows işletim sistemlerine takıldıkları andan çıkartılacağı ana kadar kayıt defterine kaydedilir. Bu kayıtlar bilerek silinmedikleri takdirde, kayıt defterinde kalacaktır. Sıradan yetki ile kullanılan kuramsal/iş yeri bilgisayarlıları üzerine yapılan kayıtları kullanıcıların temizleme yetkisi olmadığı için, USB aygıtları ile ilgili kayıt edilen bilgiler delil olarak kullanılır. Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi, bilgisayara takılan USB aygıtlarını bilgileri kayıt defteri üzerinde “HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB\” kısmından yetkili bir kullanıcı ile bu alanda bulunan istediği aygıtın kaydını silebilecektir.

1

Bilgisayar üzerine takılan tüm USB’lerin kayıtlarını daha sade ve görselli bir halde gösteren ücretsiz programlarda vardır. UBDeview programının işleyişi kayıt defteri üzerinden okuyarak ince ayrıntısına kadar göstertmektedir. USBDeview programı gene bir farklı bilgisayardaki kayıtlarda okuma izni yapabilirken yazma ve silme izini bulunmamaktadır.

Kayıt Defterini açmak için: Başlat>Çalıştır>regedit.exe

Tarafından Cris ED

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*