Windows’da Dosya Gezgininde İnternetten Arama Nasıl Yapılır?

Windows Gezgini, dosya, belge, müzik, video gibi ihtiyaç duyduklarınızı bulmak için hemen üstte sağda arama çubuğuna sahiptir.
Oldukça işlevsel olan bu arama çubuğunun gömülü harika bir özelliğinin olduğunu biliyor muydunuz?
Bu arama çubuğunda Google, Wikipedia, Yahoo, Youtube üzerinden arama yapabilmeniz, oldukça faydalı olacağını düşünüyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Bunu yapmak için, OpenSearch standardıyla uyumlu herhangi bir sunucu için arama konnektörünü indirip yüklemeniz yeterlidir. Biz bu işlem için .osdx dosyaları ile bu arama konektörlerini sisteminize ekleyeceğiz.
Burayı tıklayarak, Search Connectors Pack içerisinde yer alan .osdx dosyalarını indirebilirsiniz. Paketi indirdiğinizde, istediğiniz .osdx dosyasına karar verin ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Ekle‘yi tıklayarak, sisteminize bu dosyaları dahil edin.

osdx dosyası ekleme

Ekleme işlemi tamamladıktan sonra Dosya Gezginini ya da herhangi bir klasör açın. Hemen sağda eklediğiniz arama seçeneklerini, göreceksiniz.(alttaki resimde görülüyor.)

osdx wikipedia

Windows’da Dosya Gezgininde İnternetten Arama Nasıl Yapılır?
Kullanıcı Puanı: 4.8 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*