Windows’da Komut Satırında Çalıştırılan Komutların Sonuçları Bir Dosyaya Nasıl Yazdırılır?

Windows’da komut satırında çalıştırdığınız komutların sonuçları size lazım. Ancak Windows’da komut satırında çalıştırılan komutlar kopyala-yapıştır ile maalesef alınamıyor. Peki bunu bir yolu yok mu?.
Windows’da komut satırında çalıştırdığınız komutları ve sonuçlarını çok kolay bir şekilde bir dosyaya kaydedebilirsiniz. Bunun yapmanız gereken aşağıda yer alıyor.

>> Öncelikle komut satırını(komut istemi) çalıştırın.(Başlat–>Çalıştır–>cmd ya da Başlat >> arama kısmına komut satırı yazın.)
cmd11

>> Komut satırını çalıştırdıktan sonra, örneğin ipconfig komutuyla ilgili tüm bilgileri kaydetmek istiyorsam aşağıdaki gibi verileri komut satırına işliyorum. Daha sonra Enter ile tamam dediğimde rida kullanıcısının içerisine kaydetmiş oluyorum. Burada kullandığım > işareti, kaydetme işlemini sağlıyor.

Ipconfig / all> kaydet.txt

cmd112
>> Eğer masaüstüne kaydetmek istiyorsam Ipconfig / all>  “C: \ Users \ rida \ Desktop \ kaydet.txt ”  şeklinde yazmam gerekiyor.

 

Windows’da Komut Satırında Çalıştırılan Komutların Sonuçları Bir Dosyaya Nasıl Yazdırılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*