Yazıcı Resetleme Nedir?

Yazıcı reset, yazıcının tam performans çalışmasını sağlar. Yazıcı resetleme işlemi, yazıcı toner dolum işlemindeki maliyeti aza indirmektir.
Evinizde, iş yerinizde, ofisinizde ya da herhangi bir yerde samsung ve xerox yazıcı kullanıyorsanız ve yazıcınıdan daha fazla performans bekliyorsanız yazıcı chip resetleme programı kullanabilirsiniz.

Yazıcı Resetleme Yazılımı Ne İşe Yarıyor?
Yazıcı sıfırlama yazılımları, hem yazıcınızdan aldığınız çıktı miktarını artırır hem de her toner dolum sırasında değiştirmek zorunda olduğunuz chip’in masrafından kurtarır. Tonerlere, yazılımsız da dolum yapılabilir ama chipleri pahalı olduğundan dolayı maliyeti artacaktır.

Yazıcı Resetleme Tam Olarak Ne Yapıyor?
Yazıcınızdaki tonerin içinde 4 demirden oluşan bir chip(çip) bulunmakta. Bu chip, her toner dolum işleminden sonra yenilenmek zorunda. Yazıcı toner chip resetleme programı, bu chipin okunmasını(makine tarafından görünmesini) engelliyor ve böylece yazıcınız “toneriniz bitti” uyarısını vermiyor. Yani yazıcıyı resetlendikten sonra her seferinde chip almak zorunda kalmıyorsunuz. Chip maliyeti olmadan sürekli dolum yaptırıp makineyi kullanabiliyorsunuz.

Yazıcıya Nasıl Reset Atılır?
Yazıcı resetleme işlemi, toner chip resetleme programlarıyla yapılır. Bu resetleme programlarını yazıcı satan sitelerden satın alıp yazıcınıza kurmalısınız. Yazıcı chip resetleme işlemi için reset yazılımı almadan önce bilmeniz gereken şeyler vardır. Bunlar;

* Yazıcının modeli
* Yazıcının versiyonu
* Yazıcının seri numarası
* Tonerin crum numarası’dır.

Bu bilgileri yazıcıdan rapor alarak öğrenebilirsiniz.Bu bilgileri tam öğrenmeden yazıcı resetleme programını almayın!

Yazıcı Resetleme Nedir?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*